עורך דין מקרקעין

הצילו! אני מחפש עורך דין מקרקעין

מרבית השטחים של ארץ ישראל, חוץ מעשרה אחוז, הינם בבעלות המדינה ותחת הפיקוח והניהול של רשות מקרקעי ישראל. אזורים אלה נקראים אדמות מנהל. אם וכאשר בעקבות סיבות אלה או אחרות אתם משוטטים בחושך עם פנס מטאפורי בחוצים בחשיכה את גשר ה נחלה, סיכויים הם שאתם צריכים בעל מפה לעזור לכם: עו"ד מקרקעין. לפני שמכריעים סופית חשוב להסתכל על מספר גורמים בסיסיים. ישנה רשימה ארוכה עד מייגעת של מקרים בתחום ה בהם אנחנו לא בקיאים בגרוש וגם אם כן, מקרים אלה עדיין דורשים נוכחות מקצועית. כש מחפשים עו"ד, בין אם בתחום נדל"ן או כל סוגיה אחרת, יש לבחור היטב.

דוגמה למקרים בהם מומלץ לערב עו"ד מקרקעין

 יש כאן 8 דברים שמצריכים סיוע של עו"ד מקרקעין:

1. בן ממשיך בנחלה.
מישהו שעוזר להוריו בעיבוד המשק ש יעבור לרשותו לאחר פטירתם.

2. פיצול נחלה.
חלוקת קרקע כלשהי כגון ירושת נחלה.

3. ירושה.

4. פרצלציה.
חלוקת שטח בין מספר אנשים, בעל תוכנית בניין עיר.

5. היטל השבחה.
אגרה המוטלת בשל שיפור במצב הנדל"ן, כדוגמת עקב בניית קומה נוספת.

6. הרחבות בקיבוצים.
פרויקט קהילתי המאפשר שילוב לאחד בין שני עולמות: מחיה בכפר ועבודה בעיר. המצטרפים החדשים צפויים לממן דברים רבים, כולל גם מימון הקרקע להקמת ביתם, מכספם הפרטי.

7. גישור.
בעקבות האופי המסוים של מצב הנחלות בישראל, לעיתים יש צורך בהתערבות של מגשר מומחה לעזור לאנשים המתקשים להסכים על עניין ירושות.

8. שימוש חורג.
כאשר בעל הנכס מעוניין להשתמש בנכס באופן שחורג מהמוגדר בתוכנית.

חבל להשקיע בחיפוש ולבזבז זמן ומאגרים בדרך כלשהי שמתבררת אחר כך כטעות. בגלל זה, לפני שסוגרים עם עורך דין מקרקעין מוכרחים לברר ולוודא שהבן אדם שלפניכם שוחה בחומר. כמו שאמר שנה עד סיום ההתמחות. משרד כלבו מתאים ללקוחות הדורשים תמיכה ויעוץ במגוון גדול של תחומים, לדוגמה לקוחות עסקיים. קבלת יעוץ במשרד כלבו כמה בחינות ותאפשר מיקוד כל העניינים שלהם תחת קורת גג אחת.
בשונה מכך, משרד הבוטיק זה משרד אינטימי של עד עשרה איש המתמחה בתחום אחד ויחיד או מספר לא רב של תחומי עניין. רוב עורכי הדין המועסקים במשרד כזה יהיה בכיר עם הרבה שנות ניסיון מאחוריו, מה שיכול להיות פלוס חשוב, בבעיקר אם וכאשר הסוגיה שלכם היא מהקשות יותר בתחום המקרקעין. במשרד כזה, מעצם טבעו הקטן, כנראה שגם תקבלו תשומת לב מרבית ויחס אישי יותר.

בסופו של דבר

בין אם סגרנו עם עורך דין מקרקעין ממשרד בוטיק או שנשים פעמינו אל משרד הכלבו צריך לזכור דבר מכריע אחד. העורך דין שמחליטים לשים בו אמון צריך לשלוט בעניין בו אנחנו זקוקים ל הדרכה וייעוץ. הרבה פעמים אנשים מחליטים להשקיע את ממונם מקרקעין. כמו שאנו מכירים, מחירים של בתים וקרקעות נוטים לטפס יפה עם הזמן ועל כן, אם קורה ו ישנו בידינו כסף פנוי, המחשבה 'מדוע לא לתת לו לעמול בשבילי' איננה מפתיעה. החלטה כזו היא הגיונית ומבורכת, אמנם יש לה גם פן מסוכן.
מה המלכודת?
ישנו סיכוי וסיכון שאם אנו אנשים ללא רקע בנושא מקרקעין, יתכן ולא נצליח לבדוק את המוכרים הפוטנציאליים שלנו, כהלכה. כבר לא פעם בעקבות דברים שכאלה אנשים הפסידו את כל כספם. זה נאמר לא במטרה להרתיע ולהפחיד אלא בכדי להזהיר. יש בני אדם המתמחים בהולכת שולל ולמרבה המזל יש גם כאלה המומחים בלבדוק האם אכן יש גב להבטחות שלהם. אז בבקשה תדאגו שעומד עמכם בן אדם שיבדוק את המוכרים שבפניכם לגלות האם מה שהם טוענים הוא אמיתי. בדיוק בשביל זה שוכרים את שירותיו של עו"ד נדל"ן, בדוק.